KOMBE 20 pc in gift box

Darujte zdraví svým blízkým. Dárkové balení KOMBE 20 ks a šálek PURE DISTRICT Origin je ideálním unisexovým dárkem, který je navíc originální. Na krabici stačí jen nalepit mašli dle vlastního výběru. Nebo ji můžete předat i tak a rozhodně neuděláte chybu.
Originální šálek PURE DISTRICT ORIGIN byl vyrobeny s láskou a péčí v České republice. Ucho hrníčku zdobí náš oblíbený citát PURIS OMNIA PURA – Čistému vše čisté. Na dně šálku je piktogram KOMBE. KOMBE znamená v korejštině „na zdraví“. KOMBE totiž zdravé je!

Jedinečné účinky čaje KOMBE způsobuje kombinace šestiletého korejského červeného ženšenu a jujuby. 

Dodává energii pro tělo i mysl.
Snižuje psychickou únavu a zlepšuje schopnost řešit problémy.
Podporuje imunitu a obranyschopnost těla.
Zlepšuje paměť, koncentraci i rychlost myšlení.
Zvyšuje libido a erekci u mužů.


Naše zkušenost: KOMBE je pro nás každodenní rituál již několik let. Letos jsme si splnili sen a vznikl šálek podle našich představ. Minimalistický, elegantní. Takový, který Vás jen tak neomrzí. Dárkovou sadu jsme již darovali a měla obrovský úspěch. Tak snad udělá radost i Vám.

In stock: Yes
Package size: 20 pc + a cup
Price including VAT: 24 EUR 18 EUR
Pc: 1 + -
For the shopping you earn: 50 PURE points

1 sachet contains: 6 years old Korean red ginseng extract: 300 mg of effective substances; jujube extract: 60 mg of effective substances. 

Adjuvant: glucosis

All content of saponines: 70 mg/g

KOMBE is our treasure. We were testing many different ginsengs from the best Korean ginseng producers for all over year. And we found the best one, the ours, KOMBE

KOMBE comes from Korean area Punggi. This area is very famous because the most effective ginseng grows exactly here. 

KOMBE is our trade mark registered for EU market. 

KOMBE in Korean language means "cheers!" 

KOMBE is a unique combination of 6 years old Korean red ginseng and jujube. Thanks to this combination the effects multiply. It is also effective and safe dose for long time use without any breaks.  

KOMBE Royal  is 100% extract of 6 years old Korean red ginseng. This concentrated alternative use for short time. Recommended in critical situations. It immediately  boosts your energy.